IV Guroholicki Rajd Piwny

IV Guroholicki Rajd Piwny

Schr. PTTK "Zygmuntówka" - 2014 r.

28-29 czerwca 2014 r.

Baza Noclegowa: Schronisko PTTK „Zygmuntówka” >>>
Sobotnia trasa: Przeł. Sokola – Wielka Sowa (1 1015 m n.p.m.) – Kozie Siodło – Przełęcz Jugowska – Schr. PTTK „Zygmuntówka”.
Niedzielna trasa: Schr. PTTK „Zygmuntówka” – Kalenica – Przełęcz Jugowska – Schronisko Sowa – Przeł. Sokola.

Tym razem wędrowaliśmy po Górach Sowich. Czas najwyższy był na to, żeby opuścić ukochane Karkonosze. Trasę naszej wędrówki rozpoczęliśmy na przełęczy Sokolej, a pierwszym naszym przystankiem było schr. Orzeł

IV Guroholicki Rajd Piwny
Pierwsza osoba, która się wyłamała i piwka pić nie chciała

Tam nastał czas na wspólną degustację piwka. To dla nie których był szok, by dzień zaczynać od piwa. Aga powiedziała zdecydowane NIE!!!, dla porannego piwa i w wybrała zadanie do wykonania. Na ochotnika zdecydowała się posegregować, groch, kaszę i coś tam jeszcze w rękawiczkach zimowych.

IV Guroholicki Rajd Piwny
Szczytowanie na Wielkiej Sowie

Po kilku przerwach dotarliśmy ubawieni na szczyt Gór Sowich, czyli Wielką Sowę. Tam była mała przerwa na śniadanko, smażoną na ognisku kiełbaskę, no i oczywiście piwko dla chętnych.

IV Guroholicki Rajd Piwny
Bal przebierańców - kolejna odsłona nie pijących piwka

Kolejnym naszym etapem wędrówki było dotarcie do schr. PTTK „Zygmuntówka” gdzie mieliśmy zarezerwowany nocleg. Na trasie była jednak mała niespodzianka. Podczas przerwy należała spróbować własnego piwka. Ci, którzy nie mieli tego trunku zostali uroczo udekorowani.

IV Guroholicki Rajd Piwny
IV Guroholicki Rajd Piwny

No i stało się, dotarliśmy do celu uradowani i uśmiechnięci. Nazajutrz udaliśmy się na Kalenicę, a następnie na przełęcz Sokolą, gdzie były nasze autka.