II Guroholicki Rajd Piwny

23-24 czerwca 2012 r.

Baza Noclegowa: Schr. PTTK „Pod Łabskim Szczytem
Trasa Wędrówki: Szklarska Poręba – Wodospad Kamieńczyka – schr. PTTK „Na Hali Szrenickiej” – Vosecká Bouda – schr. PTTK „Pod Łabskim Szczytem” – Kukułcze Skały – Rozdroże pod Kamieńczykiem.

Ponownie spotkaliśmy się w Karkonoszach. Tym razem wędrowaliśmy po ich zachodnich częściach. Trasę zaczęliśmy od wodospady Kamieńczyka, gdzie była pierwsza przerwa na piwko. Dalej to schronisko Na Hali Szrenickiej i sama Szrenica. Była to fajna zabawa, dopisywały nam humory.

II Guroholicki Rajd Piwny

Ekipa tym razem też była liczna, która do końca imprezy się nie wykruszyła. Pojawił się nawet uczestnik w wózku dziecięcym.

Już na pierwszym punkcie postojowym były osoby, które nie chciały degustować piwa. Specjalnie dla nich przygotowano niespodzianki – kary. Tym razem szczęściarzami była trójka uczestników widoczna na zdjęciu.

Kolejny punkt i kolejne zabawy dla osób nie chcących skosztować piwa. Tym razem było to malowanie twarzy, w którym Wiki i Łucja pokazały swoje zdolności. Z tym makijażem należało przejść do następnego punktu.

Dla śmiałków była recytacja wiersza, przy pełnej publiczności.

Im później to i humory coraz to lepsze. Coraz więcej uśmiechu na twarzach guroholików, oraz innych turystów. Od dawno bowiem wiadomo, że piwo poprawia humory.

Jedną z  ostatnich konkurencji było wykonać „ósemkę” w rękawiczkach puchowych. Na domiar złego należało jeszcze mieć gogle założone.

I w ten oto sposób dzień się już zakończył, gdzie rozpoczęły się dyskusję na tematy znane tylko starszym panom.