Zabawa Andrzejkowa

Guroholickie Andrzejki

Schr. PTTK "Pod Muflonem" - 2022 r.

Baza Noclegowa: Schronisko PTTK „Pod Muflonem” >>>
Sobotnia trasa: Zieleniec – Orlica – Zieleniec.
Niedzielna trasa: Schr. PTTK „Pod Muflonem” – Spacer wokół schroniska – przejazd do Lewina Kłodzkiego – morsowanie.

Taka już nasza guroholicka tradycja aby w ostatni weekend listopada spotkać się i wspólnie lać andrzejkowy wosk. Tegoroczne andrzejki spędziliśmy w gościnnym schronisku Pod Muflonem w Dusznikach Zdróju. 

guroholickie andrzejki

Sobotnia trasa wiodła przez Orlicę w kierunku Masarykovej Chaty. W niesprzyjających warunkach pogodowych wszyscy liczyliśmy że ogrzejemy się przy dobrym czeskim piwku lub grogu w owej chacie. Jakże się zawiedliśmy 😞 była zamknięta. 

guroholickie andrzejki

Wieczorna część przebiegała już w gorącej atmosferze. Tegoroczne hasła przewodnie na imprezie to „bedzie piciu?” i „isio” 😎 wtajemniczeni czyli ci co byli wiedzą jak to się skończyło. Było też lanie wosku. Wróżby udane, każdy zobaczył to co chciał. 

Drugi dzień niedziela rozpoczęła się wspólnym śniadaniem. Chociaż w różnym stanie i o różnej porze ekipa na nie docierała. Następnie odbyła się pętelkowa wędrówka bez celu, ale z głębokim sensem. Prowadziła dzielnie Ewa – Glagiatorka, a łatwo nie było. A na zakończenie co jest już naszą tradycją zamorsowaliśmy w Lewinie Kłodzkim. Dziękujemy wszystkim za to że byliście. Jesteście mega ekipą i to wspólnie tworzymy to co nazywamy Guroholikami 💪